مزایای استفاده از گلخانه

مزایای استفاده از گلخانه ها

 

گلخانه ها یکی از بهترین سازه ها برای کشاورزی هستند. با کمک از گلخانه ها می توان محصولاتی را عمل آورد که در هر فصل و یا منطقه آب و هوایی نمیشود به آنها رسید. شما می توانید با استفاده از کشت گلخانه ای به هر آنچه نیاز دارید دست پیدا کنید. در این مقاله ما را همراهی کنید تا در مورد مزایای استفاده از گلخانه بیشتر بدانید.

 

استفاده از گلخانه

* فصل رشد طولانی تر محصول

واضح است که یک گلخانه یک فصل رشد طولانی را ارائه می دهد. از آنجا که گلخانه آب و هوای کنترل شده تری را برای رشد و نوسان درجه حرارت ارائه می دهد. چه در آغاز و چه در پایان فصل کاشت، گیاهان را در معرض خطر قرار نمی دهد. گلخانه ها این امکان را به شما می دهد هفته ها یا حتی ماه ها بیشتر از زمان ممکن کاشت کنید و محصولات بیشتری برداشت کنید! برای برداشت در طول سال ، فقط باید دریابید که هر فصل در گلخانه چه بکارید تا به نهایت بازدهی برسید.

* حفاظت از آب و هوای نامناسب

هنگام استفاده از گلخانه ، از سطح حفاظتی مناسبی در برابر شرایط آب و هوایی سخت نیز برخوردار می شوید. همانطور که قبلاً ذکر شد، این ساختارها گیاهان را از اثرات مخرب نوسانات غیر فصلی دما (مانند یک روز فوق العاده گرم در اسفندماه یا صبح یخبندان در اردیبهشت ماه) محافظت می کند. حتی بادهای شدید یا تابش اشعه های خورشید در صورت عدم محافظت می تواند تأثیر منفی بر گیاهان ظریف بگذارد. در زیر یک پوشش شفاف ،نور خورشید پخش می شود در حالی که تهویه کافی در سراسر سالن گلخانه جریان دارد. از گلخانه برای پوشش راحت گیاهان خود و تولید محصولات متنوع استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید : ساخت گلخانه با نایلون 

 

انرژی را ذخیره کن!

باغبانی و استفاده از کاشت گلخانه‌ای حتی می تواند مزیت صرفه جویی در انرژی را نیز به شما ارائه دهد. هنگام استفاده از گلخانه، می توان در استفاده از منابع مهم انرژی مانند آب صرفه جویی کرد، زیرا این منابع انرژی را می توان به راحتی در مقابل باغبانی سنتی کنترل کرد.

استفاده از گلخانه فقط در مورد مزایای گیاهان و محصولات در حال رشد نیست. بلکه در مورد تغییر شیوه زندگی و داشتن یک زندگی سازگار با محیط زیست و حفظ زمین و منابع آن است.

* گزینه های بیشتر در پرورش گیاه

آیا به دنبال رشد گیاهانی هستید که بومی منطقه شما نیستند؟ با استفاده از گلخانه ، می توانید! گلخانه ها می توانند محیط بسیار گرمتر و مرطوب تری نسبت به فضای باز داشته باشند. گرما و عایق ثابت به شما امکان می دهد سبزیجات بیشتری در فصل گرم ، از جمله گیاهان عجیب و غریب و خاص بکارید! تا زمانی که شرایط گیاهان خود را برای زنده ماندن درک کنید. یک گلخانه به شما این امکان را می دهد تا متناسب با شرایط، محصول ایده آل خود را پرورش دهید و برداشت کنید.

به راحتی گلخانه را بر اساس نیاز خود سفارشی کنید

هنگامی که استفاده از گلخانه میکنید و یک گل خانه دارید ، این توانایی را دارید که به راحتی آن را بر اساس نیاز خود سفارشی کنید. این بدان معناست که شما می توانید در مورد گلخانه ای تصمیم بگیرید که با انواع گیاهانی که قصد پرورش آنها را دارید به خوبی عمل کند.

 

مزایای استفاده از گلخانه

* پیشگیری از آفات در استفاده از گلخانه

استفاده از گلخانه ها جهت حفاظت از گیاهان در برابر حیوانات ، حشرات و هوای نامناسب بسیار مفید هستند. با پناهگاه در داخل یک ساختمان محصور ، آفات و شکارچیان مانند ملخ ، انواع حشرات و پرندگان قادر به خوردن یا حمله به گیاهان نخواهند بود. این امر همچنین نیاز به آفت کش های سمی یا مواد شیمیایی را که عوامل ناخواسته را دفع می کنند ، کاهش می دهد. در نتیجه محصولی که توسط گلخانه تولید می‌شود بسیار ارگانیک تر از کشت طبیعی محصولات است.

* حشرات مفید را نگه دارید

حشرات خاصی برای گیاهان مفید هستند ، مانند کفشدوزک. آن‌ها می توانند به کنترل جمعیت حشرات مزاحم کمک کنند. در یک باغ سر باز، حشرات مفید می توانند به راحتی باغ یا مزارع را ترک کنند. با این حال ، گلخانه ها حاوی این حشرات هستند که می تواند از بروز مشکلات حشرات مزاحم جلوگیری کند. در گلخانه بسیار با برنامه میتوان از سودرسانی حشرات مفید در پروش گیاهان استفاده کرد.

 

بیشتر بخوانید : آموزش گام به گام ساخت گلخانه و چالشهای آن 

 

جمع بندی و نتیجه گیری

گلخانه جایی است که شما می توانید با استفاده از یک سازه، همراه با امکانات تهویه، آبرسانی و …گیاهانی پرورش دهید که بی شک امکان پرورش آنها در فصول دیگر و در مکان های دیگر فراهم نیست. ضمن اینکه می توان از گلخانه ها برای حفظ گیاه از انواع آفات نیز بهره برد.

هزاران مزایای دیگر با ساخت گلخانه برای شما ایجاد میشود که در این مقاله بصورت جزئی اشاره نشده است. اگر شما هم به فکر راه اندازی و ساخت گلخانه شخصی افتادید، همکاران ما آماده دادن مشاوره به شما هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 14 =

پشتیبانی واتساپ
ارسال
اسکرول به بالا
مشاوره رایگان
شماره تماس خود را جهت تماس کارشناسان مجتمع صنعتی گلخانه سازان توانا را وارد نمایید. تا در اصرع وقت با شما تماس گرفته شود.

۰۹۹۱۰۴۰۷۵۴۰ | 021-91301385

info@tavanagreenhouse.com